(December 2014) January 2015 (February 2015)
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday

28



29



30



31



1



2

9:00 AM
Varsity Wrestling @ Scottsburg Invitational


3

9:00 AM
Varsity Wrestling @ Scottsburg Invitational


4



5

6:00 PM
Girls 5th/6th Basketball Vs. South Knox(5th Grade Only)(A and B)

6:30 PM
Girls JH Basketball @ East Richland(Olney)


6

6:00 PM
Varsity Wrestling Vs. Lawrenceville

6:30 AM
Boys JH Basketball @ Wood Memorial


7

6:00 PM
Girls JH Basketball Vs. Washington

7:00 PM
Varsity Wrestling @ Robinson


8

6:00 PM
Boys 5th/6th Basketball @ South Knox(6th Grade Only)(A and B)

6:00 PM
Boys JH Basketball Vs. Pike Central

6:00 PM
Freshman Boys Basketball Vs. Barr Reeve

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball @ Southridge


9

6:30 PM
Boys Var/JV Basketball @ Washington


10

1:00 PM
Girls Var/JV Basketball @ Eastern Greene

6:00 PM
Boys Var/JV Basketball @ Sullivan

9:00 AM
Varsity Wrestling @ Forest Park Tourney


11



12

6:00 PM
Boys JH Basketball @ White River Valley(Cancelled)

6:00 PM
Girls 5th/6th Basketball Vs. North Daviess

6:30 PM
Freshman Boys Basketball @ North Central(Cancelled)


13

6:00 PM
Girls JH Basketball @ Carlisle


14

6:00 PM
Boys 5th/6th Basketball Vs. Linton

6:00 PM
Girls 5th/6th Basketball @ Washington Catholic

6:30 PM
Varsity Wrestling @ Wood Memorial


15

6:00 PM
Boys JH Basketball Vs. Clark

6:00 PM
Girls JH Basketball @ Loogootee

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball @ Shoals(Varsity Only)/Washington(JV Only)


16

6:00 PM
Boys Var/JV Basketball Vs. Shoals(Varsity Only)/West Vigo(JV Only)


17

6:00 PM
Boys Var/JV Basketball Vs. White River Valley

8:00 AM
Dance Clinic(8am-12pm) @ North Knox Multi-Purpose Gym

9:00 AM
Boys 5th/6th Basketball @ Eastern Greene Invitational vs Bloomfield(5th Grade Only)

9:00 AM
Varsity Wrestling @ Boonville/South Spencer Invtational


18



19

6:00 PM
Boys 5th/6th Basketball Vs. Washington Catholic

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball Vs. Sullivan


20

6:00 PM
Boys Var/JV Basketball @ North Central

6:00 PM
Girls JH Basketball Vs. Sullivan

6:30 PM
Boys JH Basketball Vs. East Richland(Olney)


21

6:00 PM
Girls 5th/6th Basketball Vs. Clark

6:30 PM
Freshman Boys Basketball @ Wood Memorial


22

6:00 PM
Boys 5th/6th Basketball Vs. Sullivan

6:00 PM
Boys JH Basketball @ Washington Catholic


23

6:00 PM
Boys Var/JV Basketball Vs. Pike Central


24

12:00 PM
Girls JH Basketball Vs. North Knox 7th Grade Invitational(Consolation and Championship Games)

12:00 PM
Girls JH Basketball Vs. North Knox 8th Grade Invitational(Consolation and Championship Games)

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball @ Lincoln

9:00 AM
Girls JH Basketball Vs. North Knox 7th Grade Invitational(First Round Games One and Two)

9:00 AM
Girls JH Basketball Vs. North Knox 8th Grade Invitational(First Round Games One and Two)


25



26

6:00 PM
Boys 5th/6th Basketball Vs. North Daviess

6:00 PM
Freshman Boys Basketball Vs. Pike Central

6:00 PM
Girls JH Basketball @ Rivet

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball @ South Knox(JV Only)


27

6:00 PM
Boys JH Basketball Vs. Linton


28



29

6:00 PM
Boys 5th/6th Basketball @ Clark

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball @ Barr Reeve

6:30 PM
Girls 5th/6th Basketball Vs. Mt. Carmel


30

6:00 PM
Boys Var/JV Basketball @ Washington Catholic


31

6:00 PM
Girls Var/JV Basketball Vs. Washington

8:00 AM
Jr./Sr. High ISSMA District Solo and Ensemble Contest @ Terre Haute North

8:00 AM
Varsity Wrestling @ Sectional