28
|
29
|
30
|
31
|
1
|
2
9:00 AM Varsity Wrestling @ Scottsburg Invitational
|
3
7:30 PM Christmas Dance @ Green Auditorium
9:00 AM Varsity Wrestling @ Scottsburg Invitational
|
4
|
5
6:00 PM Girls 5th/6th Basketball Vs. South Knox(5th Grade Only)(A and B)
6:30 PM Girls JH Basketball @ East Richland(Olney)
|
6
6:00 PM Varsity Wrestling Vs. Lawrenceville
6:30 AM Boys JH Basketball @ Wood Memorial
|
7
6:00 PM Girls JH Basketball Vs. Washington
7:00 PM Varsity Wrestling @ Robinson
|
8
6:00 PM Boys 5th/6th Basketball @ South Knox(6th Grade Only)(A and B)
6:00 PM Boys JH Basketball Vs. Pike Central
6:00 PM Freshman Boys Basketball Vs. Barr Reeve
6:00 PM Girls Var/JV Basketball @ Southridge
|
9
6:30 PM Boys Var/JV Basketball @ Washington
|
10
1:00 PM Girls Var/JV Basketball @ Eastern Greene
6:00 PM Boys Var/JV Basketball @ Sullivan
9:00 AM Varsity Wrestling @ Forest Park Tourney
|
11
|
12
6:00 PM Boys JH Basketball @ White River Valley(Cancelled)
6:00 PM Girls 5th/6th Basketball Vs. North Daviess
6:30 PM Freshman Boys Basketball @ North Central(Cancelled)
|
13
6:00 PM Girls JH Basketball @ Carlisle
|
14
6:00 PM Boys 5th/6th Basketball Vs. Linton
6:00 PM Girls 5th/6th Basketball @ Washington Catholic
6:30 PM Varsity Wrestling @ Wood Memorial
|
15
6:00 PM Boys JH Basketball Vs. Clark
6:00 PM Girls JH Basketball @ Loogootee
6:00 PM Girls Var/JV Basketball @ Shoals(Varsity Only)/Washington(JV Only)
|
16
6:00 PM Boys Var/JV Basketball Vs. Shoals(Varsity Only)/West Vigo(JV Only)
|
17
6:00 PM Boys Var/JV Basketball Vs. White River Valley
8:00 AM Dance Clinic(8am-12pm) @ North Knox Multi-Purpose Gym
9:00 AM Boys 5th/6th Basketball @ Eastern Greene Invitational vs Bloomfield(5th Grade Only)
9:00 AM Varsity Wrestling @ Boonville/South Spencer Invtational
|
18
|
19
6:00 PM Boys 5th/6th Basketball Vs. Washington Catholic
6:00 PM Girls Var/JV Basketball Vs. Sullivan
|
20
6:00 PM Boys Var/JV Basketball @ North Central
6:00 PM Girls JH Basketball Vs. Sullivan
6:30 PM Boys JH Basketball Vs. East Richland(Olney)
|
21
6:00 PM Girls 5th/6th Basketball Vs. Clark
6:30 PM Freshman Boys Basketball @ Wood Memorial
|
22
6:00 PM Boys 5th/6th Basketball Vs. Sullivan
6:00 PM Boys JH Basketball @ Washington Catholic
|
23
6:00 PM Boys Var/JV Basketball Vs. Pike Central
|
24
12:00 PM Girls JH Basketball Vs. North Knox 7th Grade Invitational(Consolation and Championship Games)
12:00 PM Girls JH Basketball Vs. North Knox 8th Grade Invitational(Consolation and Championship Games)
6:00 PM Girls Var/JV Basketball @ Lincoln
9:00 AM Girls JH Basketball Vs. North Knox 7th Grade Invitational(First Round Games One and Two)
9:00 AM Girls JH Basketball Vs. North Knox 8th Grade Invitational(First Round Games One and Two)
|
25
|
26
6:00 PM Boys 5th/6th Basketball Vs. North Daviess
6:00 PM Freshman Boys Basketball Vs. Pike Central
6:00 PM Girls JH Basketball @ Rivet
6:00 PM Girls Var/JV Basketball @ South Knox(JV Only)
|
27
6:00 PM Boys JH Basketball Vs. Linton
|
28
|
29
6:00 PM Boys 5th/6th Basketball @ Clark
6:00 PM Girls Var/JV Basketball @ Barr Reeve
6:30 PM Girls 5th/6th Basketball Vs. Mt. Carmel
|
30
6:00 PM Boys Var/JV Basketball @ Washington Catholic
|
31
6:00 PM Girls Var/JV Basketball Vs. Washington
8:00 AM Jr./Sr. High ISSMA District Solo and Ensemble Contest @ Terre Haute North
8:00 AM Varsity Wrestling @ Sectional
|